Încă un meci mare făcut de Olimpiu Moruțan în Italia

Olimpiu Moruțan are o formă extraordinară la Pisa, în Italia, în Serie B, acolo unde continuă să impresioneze meci de meci.

Împrumutat de Galatasaray la Pisa până la finele sezonului actual, Moruțan a mai bifat un meci mare în acest week-end, în care formația sa a învins Ternana, scor 3-1, în cadrul etapei cu numărul 14 din Serie B.

Românul a evoluat 86 de minute în meciul câștigat de Pisa, oferind două pase de gol în prima repriză, prima pentru Tramoni în minutul 19, apoi în minutul 40, când din lovitura sa liberă directă, Barba a deviat inspirat balonul în plasă.

În 12 meciuri jucate la Pisa, Moruțan a bifat deja 4 goluri și cinci pase decisive.

Pisa urcă pe 10 în Serie B, cu 18 puncte după 14 etape. Moruțan a marcat și în ultimul amical disputat de naționala României, scor 5-0 la Chișinău, cu Moldova.