Dennis Man a bifat o repriză întreagă pentru Parma. Ce evoluție a avut românul cumpărat cu 13 milioane de euro de la FCSB

Dennis Man a evoluat în al doilea meci consecutiv pentru AC Parma, după transferul său de la FCSB, însă de această dată a avut mai mult timp la dispoziție pentru a arăta ce poate.

Parma a fost însă din nou învinsă, scor 0-3 în fața celor de la Bologna, iar lupta pentru salvarea de la retrogradare se anunță din ce în ce mai grea.

Man a intrat la pauza partidei de la Parma, iar al doilea român din lot, Mihăilă, a intrat și el, după minutul 70.

Golurile au fost marcate de Barrow, minutele 15 și 33, plus Orsolini în prelungiri, minutul 92.

Presa din Italia îi dă o veste excelentă lui Dennis Man

Antrenorul Roberto D'Aversa l-a aruncat în luptă pe Man după pauză, acesta jucând tot în rolul său preferat, de extremă dreapta. A reușit doar pase simple, nu a riscat însă la mai mult, nu a luat nicio acțiune pe cont propriu. Nu a adus niciun plus per total în jocul ofensiv al Parmei, iar fanii cu siguranță că își vor pune întrebări, având în vedere suma sa de transfer, peste 13 milioane de euro!

Mihăilă, introdus pe teren după Man, a avut totuși două ocazii de gol.

Parma rămâne penultima în clasament, 19, cu doar 13 puncte acumulate.

Fostul jucător de la UTA debutase pentru Parma runda trecută, când a intrat în ultimele 10 minute ale jocului cu Napoli, pierdut și el de asemenea cu 2-0.

Liga 1: Gaz Metan învinge Chindia și intră în calculele pentru play-off

Arena Națională ar putea găzdui o optime de finală importantă din cadrul UEFA Champions League - presă

Lege în sprijinul apropiaților lui Viktor Orban: Jurnaliștii care filmează cu dronele oligarhii din Ungaria riscă închisoarea