FCSB are un start de sezon catastrofal și continuă rezultatele slabe pe bandă rulantă.
Acum are două înfrângeri la rând, cele cu Metaloglobus și Bologna, ambele cu 1-2, din campionat și Europa League, iar salvarea trebuie să vină duminică, în fața lui UTA Arad, cu un succes vital.
Până atunci însă, conducerea roș-albastră se gândește la un transfer răsunător. Campioana României se gândește să îl răscumpere pe Musi de la Dinamo, după doar 6 luni. Astfel, FCSB vrea să ofere 1 milion de euro, plus pe Mihai Toma la schimb, în această mega afacere, scrie DigiSport.
În plus, managerul general Mihai Stoica are misiunea de a găsi un fundaș central și doi mijlocași, și de aceea va pleca în iarnă în Portugalia.
Pare o mutare totuși de neînțeles, având în vedere că FCSB a renunțat de bunăvoie la serviciile lui Musi, care chiar și-a demonstrat realele calități sub timona lui Kopici de la Dinamo.
Alexandru Musi a marcat 3 goluri și a oferit 2 assisturi în tricoul celor de la Dinamo, în cele 13 meciuri jucate. Jucătorul a fost convocat și la naționala U21 a României, fiind titular în toate meciurile jucate până acum în preliminariile Campionatului European.
D.A.
