Andrea Compagno, de neoprit în China. Formă fantastică pentru fostul atacant de la FCSB

Atacantul italian Andrea Compagno este într-o formă de zile mari în China, acolo unde a fost cedat poate pe nedrept de către actuala campioană a României, FCSB, care caută în continuare cu disperare un atacant veritabil.

Vârful de 28 de ani face ravagii pentru Tianjin Jinmen Tiger, echipă la care este legitimat de circa o jumătate de an. Compagno a marcat de două ori duminică, în victoria, scor 3-2, a celor de la Tianjin cu cei de la Zhejiang Professional.

Compagno a marcat în minutul 27 din penalti, apoi a făcut 2-0 din assist-ul lui Ba Dun, în minutul 39.

Tianjin Jinmen Tiger a câștigat meciul de pe teren propriu cu scorul de 3-2, în cele din urmă, și se află pe locul opt în clasament, cu 30 de puncte. Italianul este pe locul 4 în clasamentul golgheterilor din China, cu 16 reușite.

Compagno este cotat în prezent la 3 milioane de euro. Tianjin este pe locul 8 în Asia după 23 de etape, cu 30 de puncte acumulate.