Victorie fantastică pentru Ronaldo și Al Nassr, deși echipa arabă era condusă în minutul 93 (Video)

Cristiano Ronaldo și gruparea sa Al Nassr au bifat o victorie de răsunet în Arabia Saudită, deși pe tabelă au fost conduși cu 1-0 în minutul 93.

Al Nassr a jucat cu Al Batin și lucrurile păreau că merg către un deznodământ negativ pentru fostul star de la Juve, Real sau Manchester United și ai săi colegi.

Cristiano Ronaldo a fost integralist, dar nu a contribuit la vreunul dintre goluri. Al Batin a condus din minutul 17 după golul lui Lopez, însă la final s-au acordat 12 minute de prelungiri. Răstimp în care gazdele au avut timp să marcheze de 3 ori, începând cu minutul 93.

Ghareeb, Al Fatil și Maran au adus golurile victoriei pentru Nassr, care rămâne astfel lidera din Arabia, cu 46 de puncte, cu două lungimi peste rivala Al Ittihad, unde activează și românul Alex Cicâldău.

Ronaldo a bifat vineri al 6-lea meci pentru Nassr, unde este condus de pe banca de francezul Rudi Garcia. El are 8 goluri marcate, fiind al doilea în clasamentul golgheterilor, sub Talisca, cu 13 reușite.