Victorie clară pentru CFR Cluj într-un amical inedit disputat în Spania

Campioana României CFR Cluj a dispus de o selecționată a jucătorilor profesioniști spanioli liberi de contract, în stagiul de pregătire în care se află în Peninsula Iberică.

A fost 3-0 pentru gruparea antrenată de Dan Petrescu, într-un meci în care Ermal Krasniqi a marcat primul gol pentru campioană.

Feroviarii au câștigat o partidă împotriva unei selecționate care a unit mai mulți jucători liberi de contract din toată Spania. Noile achiziții Peteleu și Maglica au evoluat încă din primul minut.

Meci Amical | CFR 1907 Cluj - Seleccion AFE 3-0

Bordeianu din penalti, Mistrati și apoi Krasniqi, kosovarul transferat în această iarnă de la Ballkani, au marcat cele trei goluri.

A fost ultimul meci de pregătire a lui CFR până la marele derbi cu Farul de lunea următoare, 23 ianuarie, de la ora 20:00, meci între primele două clasate din Superligă.

Echipa din prima repriză a lui CFR Cluj : Sava, Peteleu, Billong, Kolinger, Camora (căpitan), Hoban, Itu, Bordeianu, Roger, Janga, Maglica.

În repriza secundă au mai intrat: Bălan, Krasniqi, Cvek, Malele, Petrila, Mistrati, Fica, Fofana.