Verdictul specialistului după arbitrajul controversat de la FCSB - FC Voluntari

Fostul arbitru Constantin Zotta a analizat principalele faze de arbitraj de la partida FCSB – FC Voluntari.

Zotta a afirmat că FCSB trebuia să primească un penalti în minutul 75, când Tănase a fost doborât în careu de Igor Armaș.

"Cum să avanseze Tănase? Armaș nu are nicio intenție la minge, duce piciorul în față. Mișcă piciorul stâng pentru a-l bloca pe Tănase", a spus Zotta la Telekom Sport.

De asemenea, Zotta a afirmat că FCSB mai trebuia să primească un penalti după ce Armaș i-a dat cu palma peste față lui Mamut.

Amintim că FCSB a învins-o pe FC Voluntari, scor 1-0, printr-un gol superb marcat de Octavian Popescu în ultimul minut.

FCSB intră așadar de pe locul 2 în play-off, cu 31 de puncte, șapte sub liderul CFR Cluj.