Valentin Mihăilă a marcat pentru Parma (Video)

Valentin Mihăilă a marcat, joi seara, primul său gol pentru Parma.

Internaționalul român transferat în vara anului trecut de la Universitatea Craiova a înscris în minutul 83 al meciului dintre Lazio și Parma, scor 2-1, din optimile de finală ale Cupei Italiei.

Mihăilă a egalat la unu după ce s-a demarcat excelent și l-a învins apoi pe portarul advers cu un șut din apropiere.

Fotbalistul în vârstă de 20 de ani a început în premieră meciul ca titular și a fost ținut în teren până în minutul 90+2.

Valentin Mihăilă Goal | Lazio - Parma | 1-1

Lazio a avansat însă în faza următoare grație golurilor marcate de Parolo (min.23) și Colombi (min.90 - autogol).

8.5 milioane de euro a plătit Parma pentru a-l transfera pe Valentin Mihăilă de la Universitatea Craiova.