Universitatea Craiova remizează cu Partizan Belgrad în ultimul amical din Turcia

CS Universitatea Craiova, grupare antrenată de Eugen Neagoe, a remizat în ultimul amical disputat în Turcia, contra celor de la Partizan Belgrad, scor 1-1.

Cele două goluri au fost marcate din penalti, de Ivan în minutul 77 și Pavlovici, minutul 11.

A fost menajat Elvir Koljici pentru această partidă, după ce în amicalul trecut cu Lodz a evoluat doar în partea secundă, revenindu-și după o accidentare. A fost ultima întâlnire amicală pentru olteni din acest stagiu după ce aceștia au câștigat precedentele două amicale: 3-1 cu Kecskemeti (locul 2 în campionatul Ungariei) și 1-0 cu polonezii de la Widzew Lodz, locul 3 în prima ligă.

UNIVERSITATEA CRAIOVA - PARTIZAN BELGRAD

Craiova a iernat pe 5 în Liga 1 cu 38 de puncte, la egalitate cu Rapid și FCSB. Primul meci din acest an va fi pe 22 ianuarie, cu FC Botoșani.

Echipe de start:

Universitatea Craiova: 87. Arlauskis - 23. Căpățînă, 2. Papp, 3. Mitrea, 5. Vătăjelu - 24. Roguljic, 4. Crețu, 16. Nistor, 6. Screciu, 9. Ivan - 20. Markovic.
Rezerve: 1. Lazar, 25. Găman, 35. Sala, 14. Zajkov, 34. Benga, 30. Vînă, 17. Rivaldinho, 33. Hanca, 7. Cîmpanu, 37. Danciu. Antrenor: Eugen Neagoe.

Partizan: Lukac- Zivkovic, Markovic, Sanicanin, Urosevic - Fejsa, Andrade - Menig, Bazdar, Evremovic - Pavlovic. Antrenor: Gordan Petric.