Universitatea Cluj învinge Dinamo în barajul pentru Liga 1. "Cainii roșii", aproape de retrogradare

Universitatea Cluj învinge Dinamo în barajul pentru Liga 1.  "Cainii roșii", aproape de retrogradare

Universitatea Cluj a învins Dinamo, scor 2-0, în prima manșă a barajului pentru Liga 1.

Clujenii au deschis scorul încă din minutul 14, prin Remacle, care a profitat de o ieșire greșită a portarului Eșanu.

Până la pauză, clujenii au mai ratat o ocazie mare de a marca, în timp ce Dinamo nu a convins.

Dinamoviștii au început în forță partea secundă, dar șutul lui Matei s-a dus în transversală.

U Cluj a ratat o nouă șansă mare de gol prin Boiciuc, iar din minutul 72 a rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Eli Fernandes.

Irobiso a trimis în transversală pentru dinamoviști, iar scorul a devenit 2-0 din minutul 82, când Boiciuc a profitat de o pasă excelentă a lui Filip pe contraatac.