Ungaria obține încă un rezultat uriaș în ”grupa morții” din Nations League

Într-o grupă imposibilă s-ar fi spus la început, Ungaria a dovedit mult curaj și după primele trei runde din Nations League are patru puncte într-o companie mai mult decât selectă, alături de Anglia, Italia și Germania, trei coloși ai fotbalului mondial.

Sâmbătă seara, țara vecină a mai făcut o victimă, e vorba de Germania, pe care a condus-o cu 1-0 din minutul 6, după golul lui Zoltan Nagy. Germania a egalat repede prin Hofmann, minutul 9.

Un rezultat de 1-1 care a rămas și cel final, mai mult decât onorabil pentru echipa de la Budapesta, care a început această campanie de Nations League cu o victorie cu Anglia, 1-0, tot acasă. A urmat apoi eșecul din Italia, scor 1-2.

Italia e lidera grupei 3 din prima divizie de Nations League, cu 5 puncte, urmată de Ungaria, Germania și Anglia.

Tot sâmbătă, Anglia și Italia au remizat, 0-0, după un festival de ocazii la ambele porți, în reeditarea finalei Europeanului de anul trecut.