Surpriză uriașă în Premier League: Manchester City, învinsă pe teren propriu

Leeds United a produs o adevarată surpriză în Premier League.

Trupa antrenată de Marcelo Bielsa s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Manchester City după ce a evoluat timp de o repriză în inferioritate numerică.

Dallas, în minutele 42 și 90+1, a marcat ambele goluri ale oaspeților.

Pentru liderul din Premier League, care a avut mai multe absențe importante, a marcat Fernan Torres, în minutul 86.

Cooper, de la Leeds, a primit direct cartonașul roșu pentru o intrare dură în prelungirile primei reprize.

Manchester City are 74 de puncte din 32 de meciuri și păstrează un avantaj important în fruntea clasamentului în ciuda înfrângerii. Locul doi este ocupat de Manchester United, cu 60 de puncte din 30 de meciuri.

Leeds, ajunsă la trei victorii consecutive, a urcat pe locul 9, cu 45 de puncte.