Surpriză mare în Superliga: Farul pierde cu 4-1 cu Sepsi

Farul Constanța a fost învinsă la scor pe teren propriu de Sepsi OSK în etapa a 8-a a play-off-ului Superligii.

Formația lui Gică Hagi a fost învinsă cu 4-1 după un meci mare făcut de Safranko, autor al unui hat-trick, în minutele 2, 23 și 33. Cosmin Matei a marcat celălalt gol al oaspeților.

Hagi a fost un car de nervi și nu a găsit soluțiile necesare, certându-și adesea jucătorii.

Golul de onoare a fost marcat de Mihai Popescu în minutul 90+3.

În minutul 42, meciul a fost întrerupt din cauza scandărilor xenofobe, iar apoi a fost reluat.

Etapa următoare, Sepsi primește vizita Rapidului, iar Farul joacă acasă cu Universitatea Craiova.

După acest rezultat, Sepsi urcă pe locul 5, cu 31 de puncte, iar Farul este pe locul 4, cu 35 de puncte.