Surpriză mare în Cupa României: Universitatea Craiova se împiedică de CS Tunari

Universitatea Craiova a obținut o remiză chinuită în contra divizionarei secunde CS Tunari într-un meci din Grupa D a Cupei României, scor 1-1.

Cea mai mare surpriză din această ediție s-a înregistrat la Tunari, unde Universitatea Craiova a avut o prestație modestă.

După o primă repriză fară strălucire, deschiderea de scor s-a produs în minutul 46, când Mitrică a profitat de greșeala lui Badelj și a înscris cu un șut plasat.

Oltenii au forțat în ofensivă, dar au jucat în continuare slab și s-au remarcat doar la o ocazie mare a lui Baiaram, pentru ca egalarea să vină în minutul 90 după o minge deviată in plasă de Markovici la un șut al lui Kurtic.

Pentru olteni, următorul meci din Cupa României va fi în deplasare la UTA Arad, pe 1 noiembrie.

Tot în Grupa D, UTA a câștigat cu 2-1 în deplasare la Gloria Buzău, iar Farul a pierdut, scor 0-2, cu FC Voluntari.