Surpriză în Superliga: Universitatea Craiova pierde acasă

Universitatea Craiova a fost învinsă pe teren propriu, scor 1-3, de Petrolul, într-un meci din etapa a 13-a a Superligii.

După o primă repriză slabă, Musi a deschis scorul în minutul 57 cu o reluare din fața porții.

Apoi, Grozav a dus scorul la 2-0 în minutul 70 cu un lob. Kurtic a redus din diferență din minutul 74, din penalty, dar oltenii nu și-au revenit pe final. Dimpotrivă, Huja a marcat în prelungiri cu capul.

După acest rezultat, Universitatea Craiova se află pe locul 4, cu 22 de puncte, iar Petrolul este pe locul 6, cu 19 puncte.

Etapa următoare, Petrolul primește vizita lui FCSB, iar Universitatea Craiova se deplasează la Rapid.