Surpriză în Primera Division: Real Madrid, învinsă pe teren propriu

Real Madrid a fost învinsă, sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 21-a din Primera Division.

Madrilenii au pierdut cu 1-2 în fața lui Levante, după un meci în care au evoluat în inferioritate numerică încă din minutul 9.

Nici bine n-a început jocul de pe stadionul Alfredo Di Stefano că Militao a fost trimis la cabine, pentru un fault în calitate de ultim apărător.

Trupa lui Zidane a deschis însă scorul la patru minute după, prin Asensio.

Oaspeții au egalat până la pauză prin Morales (min.32), iar în repriza secundă au dat lovitura cu reușita lui Roger (min.78).

O înfrângere de care ar putea profita Atletico Madrid, care își poate mări avansul în fruntea clasamentului.