Superliga: UTA învinge la Mioveni și ajunge pe loc de baraj cu doar o etapă înainte de final

UTA Arad a dispus în deplasare de deja retrogradata CS Mioveni, scor 2-0, luând o opțiune importantă în ce privește evitarea căderii directe în eșalonul secund.

După o primă repriză seacă, fără mari ocazii de gol, cu o evoluție chiar ștearsă a arădenilor, Mircea Rednic a schimbat de trei ori la pauză, și asta s-a văzut și pe tabela de marcaj.

Golurile au fost marcate de Hoxhallari și Postolachi, în minutele 63 și 92.

GOOOL! Mioveni - UTA 0-1. Hoxhallari deschide scorul, după gafa portarului advers

După acest succes, UTA este pe 13, loc de baraj, la 3 puncte peste Chindia și 4 peste FC Argeș, care are și un meci în minus, e vorba de întâlnirea cu FC U Craiova din deplasare, tot duminică, de la ora 18.15.

UTA acumulează 25 de puncte și face un pas major spre „baraj”. În ultima etapă, la Arad vine FCU Craiova.