Superliga: Universitatea Craiova învinge Rapid în inferioritate numerică

Universitatea Craiova a învins Rapid, scor 2-1, în etapa a 2-a a play-off-ului Superligii, după un meci în care a jucat în inferioritate numerică.

Rapid a deschis scorul în minutul 48, când Bamgboye a trimis cu capul din centrarea lui Papeau.

Două minute mai târziu, oltenii au rămas în inferioritate numerică, după ce Houri a văzut al doilea cartonaș galben.

Chiar și așa, Craiova a revenit pe tabelă. Baiaram a fost găsit excelent de Mitriță în minutul 59 și a egalat cu un șut plasat.

Apoi, Mitriță a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 66 și a adus cele trei puncte.

După acest rezultat, Universitatea Craiova urcă pe locul 2, cu 31 de puncte, 4 mai puțin decât FCSB, care duminică va întâlni Farul. Rapid este pe locul 4, cu 28 de puncte.

Etapa următoare, Universitatea Craiova se deplasează la FCSB, iar Rapid o va întâlni pe CFR Cluj.