Superliga: Universitatea Craiova, egalată în ultimul minut

Universitatea Craiova a ratat în ultimul minut victoria în restanța de marți cu Chindia Târgoviște.

1-1 a fost scorul întâlnirii de la Ploiești, care a contat pentru etapa a 6-a din Superligă.

Oltenii au deschis scorul repede, în minutul 13, prin Alexandru Crețu, cu o lovitură de cap.

În minutul 69, formația pregătită de Mirel Rădoi a rămas în inferioritate numerică după ce Screciu a văzut două cartonașe galbene în decurs de două minute.

Egalarea gazdelor a venit în minutul 90, când Popa a reluat din voleu la o centrare a lui Popadiuc.

Cu punctul obținut în această seară, Universitatea Craiova a ajuns la 32 de puncte și ocupă locul 4 în clasamentul din Superligă.

De partea cealaltă, Chindia Târgoviște a ajuns la 21 de puncte și se află pe poziția a 9-a.

Chindia Târgoviște: Cabuz - Căpușă, Obiang, Celea, Ioniță - Akhmatov, Passaglia - Neguț, Popadiuc, Dumitrașcu - Popa.
Antrenor: Toni Petrea.

Universitatea Craiova: Lazar - Martic, Papp, Găman, Screciu, Vătăjelu - Crețu, Căpățînă, Nistor - Rivaldinho, Cîmpanu.
Antrenor: Mirel Rădoi.

Arbitru: Ionuț Coza.