Superliga: Rapid pierde al patrulea meci la rând în play-off

Rapid a suferit al patrulea eșec la rând în play-off, cu Sepsi OSK, scor 0-1, după un gol încasat în prelungiri.

În prima repriză, Rapid a ratat o ocazie uriașă din postura de singur cu portarul prin Ermal Krasniqi.

În partea secundă, giuleștenii au avut un penalty acordat anulat corect după intervenția VAR.

Golul victoriei a fost marcat de Debeljuh în prelungiri din centrarea lui Ștefănescu, moment în care tot stadionul a cerut demisia antrenorului Cristiano Bergodi.

După acest rezultat, Rapid este pe locul 5, cu 28 de puncte, iar Sepsi este pe 6, cu 27 de puncte.

Etapa următoare, Rapid se deplasează la FCSB, iar Sepsi joacă acasă cu Universitatea Craiova.