Superliga: FCSB se impune cu emoții în meciul cu Gloria Buzău

FCSB a câștigat meciul cu Gloria Buzău, scor 3-2, în etapa a 12-a din Superliga.

Meciul a început neașteptat pentru FCSB, după ce Jipa a deschis scorul în minutul 5 cu un șut din afara careului.

FCSB nu s-a regăsit minute bune, dar egalarea a venit în minutul 39, când Octavian Popescu a punctat excelent din lovitură liberă.

Tot el a făcut 2-1 în minutul 67, cu un șut din întoarcere din careu. FCSB s-a dezlănțuit apoi, iar Bîrligea a punctat din pasa lui Băluță.

Gloria Buzău a redus din diferență în minutul 87 prin Mike Cestor cu o lovitură de cap, dar nu a putut obține egalarea.

După acest rezultat, FCSB este pe locul 7 în Superliga, cu 16 puncte, dar are un meci mai puțin disputat. Gloria Buzău e ultima, cu 10 puncte.

Etapa următoare, FCSB o va întâlni în deplasare pe Dinamo, iar Gloria Buzău va juca acasă cu Hermannstadt.