Superliga: FCSB se împiedică de FC Voluntari

FCSB a terminat la egalitate, scor 0-0, cu FC Voluntari, într-un meci din etapa a 13-a a Superligii.

Roș-albaștrii au făcut un meci lipsit de strălucire, dar în prima repriză au ratat două ocazii mari prin Compagno.

În partea secundă, FCSB a mai ratat o ocazie mare de a marca prin Miculescu, iar Băluță a tras în bară în ultimul minut.

FCSB a cerut un penalti pe final de meci după ce mingea a lovit mâna unui adversar, dar jocul a continuat.

După acest rezultat, FCSB rămâne pe primul loc, cu 30 de puncte, patru peste CFR Cluj, care are și un meci mai puțin disputat. FC Voluntari este pe locul 12, cu 13 puncte.

Etapa următoare, FCSB se deplasează la Petrolul Ploiești, iar FC Voluntari joacă acasă cu Sepsi.