Superliga: FCSB, remiză în minutul 90+7 cu FC Voluntari

FCSB a terminat la egalitate meciul cu FC Voluntari, scor 1-1, în etapa a 10-a din Superliga.

Roș-albaștrii au avut mari emoții și au fost egalați de ilfoveni în minutul 90+7, după un gol marcat de Adam Nemec din penalti.

Compagno a ratat cinci mari ocazii pentru FCSB și a trimis inclusiv în bara laterală după o lovitură de cap.

Golul FCSB a venit în cele din urmă în minutul 81, când Miculescu a urmărit o minge deviată și a reluat din fața porții. Totuși, Nemec a egalat după un penalti comis de Radunovic

După acest rezultat, FCSB este pe locul 13, cu 8 puncte, dar are și două meciuri mai puțin disputate. FC Voluntari este pe 12, cu 9 puncte.

Etapa următoare, FCSB o va întâlni în deplasare pe Universitatea Craiova, iar FC Voluntari se va duela cu U Craiova 1948.

FCSB nu va putea conta pe Malcom Edjouma, care a fost eliminat în minutul 86.