Superliga: FCSB, învinsă clar de U Cluj

FCSB a fost învinsă de U Cluj, scor 1-2, într-un meci din prima etapă a returului din Superliga.

Roș-albaștrii au făcut unul dintre cele mai slabe meciuri din acest sezon și au fost învinși categoric.

Thiam a deschis scorul în minutul 32 pentru clujeni, după ce Adrian Șut a pierdut mingea în propria jumătate.

Apoi, în minutul 40, Filip a dus scorul la 2-0, după o mare greșeală a lui Edjouma.

La pauză, FCSB a făcut trei schimbări și i-a trimis pe Tavi Popescu, Miculescu și Haruț.

Chiar și așa, jocul nu s-a schimbat, deși clujenii au rămas în inferioritate numerică, Romario fiind eliminat în minutul 57. Golul de onoare a fost marcat de Cordea în minutul 86 cu un șut din afara careului.

După acest rezultat, FCSB este pe locul 7, cu 20 de puncte, iar U Cluj este pe 11, cu 17 puncte.

Pentru FCSB urmează duelul de joi cu West Ham, dar și derbiul de duminică împotriva lui Rapid.