Superliga: FCSB câștigă la Craiova

FCSB s-a impus pe terenul celor de la FC U Craiova într-un meci jucat duminică seara în etapa a 18-a din Superligă.

Gruparea „roș-albastră” a câștigat cu 2-0 în Bănie, după două goluri marcate în prima repriză.

Octavian Popescu a deschis scorul în minutul 4, cu un șut frumos din afara careului.

Avantajul oaspeților a fost dublat de Dawa, în minutul 26, în urma unui corner executat de Cordea și prelungit cu capul de Șut.

Cu cele trei puncte obținute în această seară, trupa pregătită de Mihai Pintilii a revenit pe locul 6, cu 26 de puncte strânse în 16 meciuri.

De partea cealaltă, FC U Craiova a ajuns pe penultimul loc al clasamentului, având 16 puncte în 18 runde.

FC U Craiova: Popa - Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaerts - Asamoah, Achim - Ganea, Baeten, Bahassa - Chițu.
Antrenor: Paul Răducan.

FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Tamm, Radunovic - Olaru, Șut, Oaidă - Cordea, Omrani, Oct.Popescu.
Antrenor: Mihai Pintilii.

Arbitru: Radu Petrescu.