Superliga: Farul învinge spectaculos Universitatea Craiova

Farul a învins Universitatea Craiova, scor 3-2, în etapa a 3-a din play-off-ul Superligii.

Partida de la Ovidiu a avut un ritm foarte bun și cele două echipe au fost la înălțime.

Oltenii au deschis scorul în minutul 9, prin Koljic, cu o reluare din centrul careuilui, dar Luis Munteanu a egalat în minutul 17 din centrarea lui Mazilu.

Alibec a ratat un penalti în minutul 37, iar Craiova a trecut în avantaj în minutul 48 prin Câmpanu. Grameni a adus însă egalarea în minutul 54 cu un șut plasat.

Denis Alibec a ratat o ocazie mare de gol spre finalul meciului, cu poarta goală. Golul victoriei a fost marcat de Larie din penalti, în minutul 85

Etapa următoare, Universitatea Craiova va primi vizita Rapidului, iar Farul se deplasează la FCSB.

După acest rezultat, Farul este pe primul loc, cu 39 de puncte, în timp ce Craiova este pe 4, cu 29 de puncte.