Superliga: Farul învinge Rapidul. Giuleștenii, la al cincilea eșec în play-off

Farul a învins Rapid, scor 3-1, în etapa a 6-a a play-off-ului din Superliga.

Formația lui Gică Hagi a deschis scorul în minutul 40, prin Louis Munteanu, după ce a dominat categoric prima parte.

Egalarea a venit în prelungirile primei reprize, după un penalty controversat transformat de Albion Rrahmani, acordat în urma unui presupus henț.

În partea secundă, Farul a revenit în atac, iar Andronache a făcut 2-1 în minutul 67 din pasa lui Munteanu. Două minute mai târziu, Benchaib a punctat cu un șut plasat.

După acest rezultat, Farul urcă pe locul 2, cu 35 de puncte, iar Rapid este pe locul 5, cu 29 de puncte.

Etapa următoare, Farul o va întâlni pe FCSB în deplasare, iar Rapid va juca acasă cu Universitatea Craiova.