Superliga: Farul învinge Rapid după o mare gafă și termină sezonul regulat pe primul loc

Farul a învins Rapid, scor 2-1, în ultima etapă sezonului regulat.

Antonio Sefer a deschis scorul în minutul 14 cu un șut din marginea careului, dar Artean a egalat șapte minute mai târziu din centrarea lui Borza.

Puștiul Mazilu a făcut 2-1 în minutul 50 cu un șut moale, pe care portarul Moldovan l-a scăpat în poartă.

După acest rezultat, Farul are 64 de puncte și termină sezonul regulat pe primul loc. Va intra în play-off cu 32 de puncte, iar în prima etapă se va întâlni cu U Craiova 1948 sau Sepsi OSK.

Rapid este pe locul 5, cu 52 de puncte, și va intra în sezonul regulat cu 26 de puncte. Se va duela cu CFR Cluj în prima etapă a play-off-ului.

FCSB se va duela astfel cu Universitatea Craiova.