Superliga: CFR Cluj se împiedică de Universitatea Craiova și iese din cursa pentru titlu

CFR Cluj s-a împiedicat pe teren propriu de Universitatea Craiova, scor 1-1, și are șanse practic inexistente să mai câștige titlul.

După o primă repriză anostă, cele două echipe s-au trezit în partea secundă și ocaziile au fost numeroase la ambele porți.

Birligea a reluat cu capul în transversală, pentru ca în cele din urmă Muhar să puncteze tot cu capul în minutul 66, imediat după ce a intrat pe teren.

Egalarea a venit însă trei minute mai târziu, după ce Andrei Ivan a trimis în poartă un șut ratat de Baiaram.

Tot Baiaram a ratat două ocazii uriașe pentru olteni pe final de meci, iar scorul a rămas 1-1.

După acest rezultat, CFR Cluj este pe locul 3, cu 39 de puncte, șapte sub liderul Farul cu trei etape rămase de disputat. Universitatea Craiova este pe 4, cu 36 de puncte.

Etapa următoare, CFR Cluj va merge în deplasare la FCSB, iar Universitatea Craiova va primi vizita Farului.