Superliga: CFR Cluj remizează cu Universitatea Craiova

CFR Cluj și Universitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din etapa a 3-a a Superligii.

Oltenii au deschis scorul în minutul 10 prin Alexandru Crețu, din centrarea lui Mitriță, dar nu au rezistat mult în avantaj.

Yeboah a egalat în minutul 39 cu o reluare din interiorul careului. Ambele echipe au ratat apoi ocazii mari și au trecut pe lângă victorie.

După acest rezultat, CFR Cluj este pe locul 2, cu 7 puncte, două sub FCSB. Universitatea Craiova este pe 6, cu 5 puncte.

Etapa următoare, CFR Cluj se va deplasa la FCSB, în timp ce Universitatea Craiova o va întâlni pe Hermannstadt.