Superliga: CFR Cluj învinge în deplasare la Craiova

CFR Cluj s-a impus în deplasarea cu U Craiova 1948, scor 3-1, în etapa a 26-a din Superliga.

Ardelenii au început meciul perfect, iar El Kaddouri a deschis scorul în minutul 13 după o greșeală a portarului Gurău.

Egalarea a fost adusă de Baeten, cu un șut din afara careului în minutul 40, însă Birligea a făcut 2-1 în prelungirile primei reprize din pasa lui Otele. Scorul final a fost stabilit de Muhar în prelungiri.

După acest rezultat, CFR Cluj este pe locul 3, cu 45 de puncte, 9 sub FCSB care are un meci mai puțin disputat. U Craiova 1948 este pe 12, cu 30 de puncte.

Etapa următoare, CFR Cluj joacă acasă cu Dinamo, iar U Craiova 1948 se deplasează la Hermannstadt.