Simona Halep și-a aflat posibila adversară din semifinalele turneului de la Dubai

Simona Halep va juca astăzi, în jurul orei 17:00 – ora României, cu Ons Jabeur în sferturile de finală ale turneului de la Dubai.

Câștigătoarea acestei dispute o va înfrunta în semifinale pe Jelena Ostapenko, semifinalistă săptămâna trecută și la Sankt Petersburg.

Sportiva din Letonia, aflată pe locul 21 în clasamentul WTA, a trecut în sferturile de finală de Petra Kvitova (locul 25 WTA), după un meci maraton de aproape trei ore.

5-7, 7-5, 7-6 (9) este scorul cu care Ostapenko și-a asigurat biletele pentru semifinale.

Ostapenko a revenit în setul doi de la 5-3 pentru Kvitova, iar în actul trei a salvat și o minge de meci.

Semifinalele de la Dubai se vor juca mâine.

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!