Simona Halep revine mai repede decât se credea: Turneul la care a primit wild card

Simona Halep revine pe teren mai repede decât se credea după accidentarea gravă pe care a suferit-o.

Sportiva noastră se va întoarce în turneul de la Tokyo (Japonia), ce va începe pe 21 octombrie, conform Gsp.ro.

Turneul de la Tokyo face parte din categoria WTA 500, astfel că se anunță o revenire în forță pentru sportiva noastră.

Fondul total de premiere este aproximativ 800 de mii de dolari, iar campioana de anul trecut a fost Veronika Kudermetova.

Apoi, de pe 26 octombrie, Simona este înscrisă în turneul WTA 250 de la Hong Kong, unde a primit de asemenea un wild card.

Sportiva noastră a disputat doar două meciuri oficiale de la revenirea în tenis, însă nu renunță.

Durerile de la genunchi au mai lăsat-o în ultima perioadă, iar Simona Halep este dornică să încerce să joace din nou într-o nouă competiție oficială.

Simona a disputat primul meci după revenire în luna martie, la Miami, unde a fost eliminată în turul 1 de Paula Badosa.

Apoi a fost nevoită să abandoneze în primul tur de la Clarince Trophee din cauza problemelor medicale.

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!