Schimbări majore la CFR Cluj: Mai mulți jucători vor fi dați afară, multe contracte vor fi micșorate

Schimbări majore la CFR Cluj: Mai mulți jucători vor fi dați afară, multe contracte vor fi micșorate
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

Noul președinte de la CFR Cluj, Cristi Balaj, a anunțat că va face schimbări majore în această iarnă.

Balaj a anunțat că va da mai mulți jucători afară, dintre cei care nu pot evolua în Liga 1.

„În primul rând, ne concentrăm să optimizăm situația financiară în raport cu menținerea sau chiar creșterea performanței. Avem jucători care sunt plătiți, dar sunt în afara listei. Și nu sunt puțini. Iar această stare de fapt nu este benefică nici pentru club, nici pentru jucători. E neplăcut să te antrenezi și să nu ai șansa ca la finalul săptămânii să fii aplaudat pentru evoluțiile tale”, a spus Balaj pentru Sport.ro.

ADVERTISING

De asemenea, Balaj a declarat că și salariile unor jucători vor fi micșorate.

"Apoi, anumite contracte trebuie rediscutate și găsite soluții. Sunt multe prea mari. Asta nu înseamnă că în viitor CFR nu va cheltui mai mulți bani cu jucătorii. Doar că aceste cheltuieli vor fi în raport sau direct proporționale cu atingerea unor criterii de performanță. Aici mă refer în mod special la accesul în competițiile europene importante. Jucătorii își vor primi aceeași bani sau chiar mai mult, dar condiționați de performanță", a mai spus Balaj.

ADVERTISING

Tahiri, Butean, Rodriguez, Chipciu, Fofana și Alibec sunt jucătorii la care CFR Cluj v rea să renunțe în această iarnă.

Ești ceea ce citești, citește responsabil!
Sprijină jurnalismul independent, sancționează manipularea și contribuie la normalitate și dezvoltare predictibilă în România!
ALEGE CUM VREI SĂ NE SUSȚII
Donație Lunară
Donație Unică
ALEGE SUMA PE CARE VREI SĂ O DONEZI
  • 30 lei
  • 50 lei
  • 100 lei
  • 50 lei
  • 100 lei
  • 250 lei
Altă sumă
lei
euro
Au apărut următoarele erori
* Continuând donația, accepți termenii si condițiile site-ului. Poți vedea în politica de confidențialitate ce date personale colectăm și de ce.

Partenerii noștri