România a fost învinsă la scor de Turcia, la sub 19 ani

Echipa națională sub 19 ani a României a pierdut întâlnirea cu reprezentativa similară a Turciei, din cadrul mini-turneului de calificare la Europeanul de anul viitor.

„Tricolorii” pregătiți de Adrian Văsâi au fost învinși în meciul disputat marți cu 4-1.

Alex Pantea a deschis scorul pentru România în minutul 7, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Turcii au revenit însă și au încheiat repriza în avantaj, cu 3-1, pentru ca în minutul 83 să stabilească scorul final al meciului.

A fost ultimul meci jucat de echipa națională sub 19 ani a României la mini-turneului de calificare la Europeanul de anul viitor.

Reprezentativa noastră a învins în precedentele meciuri Letonia (scor 1-0) și San Marino (scor 5-0) și s-a calificat astfel la Turul de Elită din primăvara anului viitor.