Rezultatele de joi din Cupa României: FCSB și Dinamo, eliminate. Programul sferturilor de finală

FCSB și Dinamo au fost eliminate joi în faza grupelor din Cupa României.

FCSB a fost învinsă clar de U Craiova 1948 într-un meci din deplasare, din Grupa C, scor 0-2.

Bauza a deschis scorul în minutul 40 după o gafă a lui Dawa, în timp ce Van Durmen a făcut 2-0 patru minute mai târziu.

Din Grupa C s-au calificat U Craiova 1948 și Oțelul Galați. Moldovenii au remizat în deplasare la Dinamo, scor 3-3.

Bena a deschis scorul în minutul 22 pentru Dinamo, dar Teles (25), Bena (ag.) și Cisse (57) au fost marcatorii oaspeților. Amzăr a marcat apoi pentru Dinamo, iar Gregoria a egalat în minutul 80.

Rezultatele din Grupa A

Corvinul Hunedoara și FC Hermannstadt au obținut calificarea în sferturile de finală după meciurile din Grupa A.

ACS Petrolul 52 Ploieşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-2

Au marcat: Alexandru Musi (24), Marian Huja (63), respectiv Denis Ciobotariu (45), Ion Gheorghe (48).

AFC Chindia Târgovişte - AFC Hermannstadt 0-1

A marcat: Cristian Bărbuţ (90+6).

Progresul Pecica - Corvinul 1921 Hunedoara 0-6

Au marcat: Marius Coman (9), Marius Lupu (30, 36, 48), Antonio Bradu (54 - penalty, 90+2).

U Cluj, CFR Cluj, Universitatea Craiova și FC Voluntari sunt și ele calificate în sferturile de finală.