Remiză incredibilă între Viitorul și Sepsi

Viitorul și Sepsi au terminat la egalitate, scor 3-3, în primul meci din cadrul rundei a 19-a a Ligii 1.

Constănțenii au condus de trei ori, însă trupa lui Leo Grozavu a revenit de fiecare dată.

Luckassen, cu o dublă, în minutele 8 și 45, și Ciobanu, dintr-un penalti în minutul 84, au marcat golurile gazdelor.

Pentru oaspeți au punctat Gonzalez (min.18), Mitrea (min.47), dintr-o lovitură de la 11 metri, și Safranko, în minutul 90+2.

Cu remiza obținută în extremis, Sepsi a ajuns la 32 de puncte și se menține pe locul 4 în clasamentul Ligii 1.

De partea cealaltă, Viitorul lui Rednic se află pe poziția a 8-a, cu 24 de puncte.

FC Viitorul: Cojocaru - Dussaut, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc - Matei, Artean, Ciobanu - Fernandes, Luckassen, Mățan.

Sepsi: Fernandez - Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Csiszer - Tamaș, Fofana, Tincu, Bajrovic - Gonzalez - Safranko.

Arbitru: Horațiu Feșnic.