Reacția lui Edi Iordănescu după victoria din Supercupa României

Edi Iordănescu a oferit prima reacție după victoria din Supercupa României în fața celor de la FCSB.

Iordănescu s-a arătat bucuros de acest succes, însă e dezamăgit de faptul că CFR Cluj are în continuare probleme de lot.

"Am arătat din primul până în minut că ne dorim să marcăm. Am tratat serios, cum tratăm fiecare meci. Am dorit acest trofeu.

Parcă e un calvar care nu se mai oprește, avem tot mai multe absențe. Sunt fericit tosui că echipa a răspuns bine. Ne pregătim totuși de meciurile din play-off. Referitor la patronul clubului FCSB îl respect destul de mult, are aprecierea și respectul meu", a spus Edi Iordănescu la Digi Sport.

Amintim că CFR Cluj a câștigat Supercupa României după ce a învins FCSB la loviturile de departajare, scor 4-1. Pe durata timpului regulamentar, scorul a fost 0-0.

La pauză, FCSB a scos 5 jucători și a băgat fotbaliști care au evoluat mai puțin.

Drept urmare, CFR Cluj a dominat categoric partea secundă, în care a avut multe ocazii de a marca.

Ardelenii au obținut așadar victoria la loviturile de departajare, după ce Perianu și Șut de la FCSB au ratat.