Reacția lui Edi Iordănescu după gafa majoră comisă de Bălgrădean în meciul cu Viitorul

Antrenorul formației CFR Cluj, Edi Iordănescu, a vorbit despre gafa majoră comisă de portarul Cristian Bălgrădean în meciul cu Viitorul.

Iordănescu a declarat că nu e supărat pe Bălgrădean, deși acesta le-a pus mingea pe tavă celor de la Viitorul pentru a egala.

"Până la primirea golului, am controlat total jocul. Adversarul nu ne-a pus în dificultate absolut deloc. A venit acel moment și e foarte greu când știi că ești în control, că tu conduci. Au fost momente în care ne-am scuturat. Cred că Bălgră nu mai are nevoie de prezentări. Este portarul echipei naționale, a fost de multe ori acolo, ne-a scos de multe ori în trecut. Echipa a reparat acea greșeală", a spus Edi Iordănescu într-o conferință de presă.

Amintim că CFR Cluj a învins Viitorul Constanța, scor 2-1, în etapa a 21-a din Liga 1.

CFR Cluj a deschis scorul în minutul 31 prin Răzvan Itu. În cele din urmă, Viitorul a egalat în minutul 52 după ce Bălgrădean i-a pus mingea pe tavă lui Dobrosavlevici.

2-1 au făcut cei de la CFR Cluj în minutul 90+2, prin Ovidiu Hoban, după o aruncare de la margine.

După acest rezultat, CFR Cluj este pe locul 2, cu 47 de puncte, trei sub FCSB. Viitorul e pe 9, cu 25 de puncte.