Reacția lui Dan Petrescu după remiza din Conference League

Dan Petrescu a oferit prima reacție după ce CFR Cluj a remizat cu Randers, scor 1-1, în Conference League.

Antrenorul campioanei a acuzat lipsa de concentrare la fazele fixe.

"E clar că înainte de meci voiam să câștigăm. Ați văzut cum a decurs în prima repriză, fază fixă la care ei sunt specialiști. Am făcut azi dimineață de zece ori același corner. Nu am reușit să-l marcăm pe cel care a înscris. Cred că din cornerul ăsta au marcat cel puțin patru goluri în campionat. L-am lucrat și azi dimineață. Dacă la 1-1 marcam, era extraordinar. Ținând cont că am fost conduși, trebuie să ne mulțumim cu un punct. Și alții ne studiază pe noi, noi oricum marcam. Cred că echipa s-a bătut foarte bine în repriza a doua.

Noi venim după multe probleme, Debeljuh a intrat după foate mult timp, Alibec nu mai zic. Ștefan a jucat primul meci în cupele europene. Rodriguez are voie să joace doar în Europa. Culio a intrat foarte bine, știam că dacă va intra fresh Costache va reuși să schimbe ceva. Mă bucur foarte mult pentru Petrila. Dacă-i aveam pe Omrani, Debeljuh și Alibec 100%, altfel arăta jocul. Nu ai ce să le reproșezi foarte mult, au dat maximum. Ne va fi în continuare greu pe două fronturi, dar trebuie să facem față”, a spus Dan Petrescu la ProTV, conform Sport.ro.

Amintim că CFR Cluj a remizat cu Randers, scor 1-1, în etapa a doua din grupele Conference League.

În celălalt meci din grupa D, AZ Alkmaar a învins Jablonec cu 1-0. Clasamentul grupei arată astfel: 1. Alkmaar 4 puncte, 2. Jablonec 3 puncte, 3. Randers 2 puncte, 4. CFR Cluj 1 punct.

Etapa următoare, CFR Cluj o va întâlni pe AZ Alkmaar, pe 21 octombrie.