Rapid, eliminată în sferturile de finală din Liga Campionilor la handbal feminin

Rapid a ratat calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin după ce a fost eliminată de Vipers Kristiansend.

După ce a pierdut în prima manșă cu 31-25, Rapid a cedat și în confruntarea din Norvegia, după un meci echilibrat doar în prima repriză, scor 40-31.

La pauză, scorul a fost 18-18, dar danezele au reușit să își asigure victoria în partea secundă.

Rapid rămâne însă cu un parcurs foarte bun în acest sezon de Liga Campionilor și cu o evoluție bună în fața unei echipe care a dominat ultimele două ediții.

Duminică, de la ora 17:00, CSM București va juca în aceeași fază a competiției, cu Esbjerg. În prima manșă, nordicele s-au impus cu 32-28.