Rangers s-a calificat în optimile Europa League - Ianis Hagi a jucat 71 de minute

Ianis Hagi a evoluat 71 de minute în meciul pe care Rangers l-a disputat joi seara, pe teren propriu, cu Antwerp, în manșa secundă a 16-imilor Europa League.

După ce în tur s-au impus cu 4-3, scoțienii au câștigat si meciul retur, tot după șapte goluri, dar de această dată cu 5-2.

Ianis a fost folosit în partea dreaptă a atacului, dar n-a avut mari realizări, chiar dacă a fost implicat la două goluri.

În minutul 71, internaționalul român a fost înlocuit cu Arfield.

Morelos (min.9), Patterson (min.46), Kent (min.55), Barisic (min.79 - penalti) și Itten (min.90+2) au marcat golurile lui Rangers.

Pentru oaspeți au punctat Refaelov (min.32) si Ze (min.57).