Rangers, eliminată surprinzător din Cupa Scoției: Ianis Hagi a primit cea mai mică notă a meciului

Rangers a fost eliminată neașteptat, duminică seara, în sferturile de finală ale Cupei Scoției.

Ianis Hagi a început meciul ca titular, dar a avut o evoluție ștearsă și a fost primul înlocuit, în minutul 68.

Internaționalul român a fost notat cu 5 pentru evoluția de aseară, cea mai mică notă a meciului.

"Preferat lui Scott Wright, Ianis s-a concentrat mai mult să-l ajute pe Aribo în loc să fie decisiv", a scris publicația The Scotsman.

Rangers a pierdut la penaltiuri meciul cu St. Johnstone, după ce a fost egalată la 1 în prelungirile prelungirilor.

După 0-0 în timpul regulamentar, Tavernier a marcat pentru Rangers în minutul 117, însă Kane a egalat în minutul 120+2 și a trimis meciul la penaltiuri.

La loviturile de departajare, St. Johnstone s-a impus cu 4-2.