Probleme medicale la FCSB: Doi jucători au ieșit accidentați duminică

Doi jucători de la FCSB au părăsit terenul accidentați în amicalul cu LASK Linz.

Primul jucător de la FCSB care s-a accidentat a fost căpitanul Darius Olaru. Acesta a acuzat dureri la inghinali, însă a ieșit pe picioare, semn că accidentarea nu este foarte gravă.

Totuși, în momentul în care Olaru s-a accidentat, managerul general Mihai Stoica a avut o reacție nervoasă pe marginea terenului.

Apoi, brazilianul Luis Phelipe a părăsit și el terenul accidentat. El are doar mici dureri și va fi recuperat până la meciul cu UTA Arad.

Roș-albaștrii nu vor putea conta în meciul cu UTA pe Florinel Coman și Baba Alhassan, amândoi suspendați. Alexandru Băluță este incert.

FCSB a câștigat meciul amical cu austriecii de la LASK Linz, scor 3-1, în cantonamentul din Turcia.

Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 21, prin Luis Phelipe, cu un șut plasat. Florinel Coman a făcut 2-0 în minutul 64, după o acțiune în care s-a distrat cu apărarea adversă, în timp ce austriecii au redus din diferență în minutul 70, prin Ljubicic. Miculescu a făcut 3-1 în minutul 75 după o pătrundere în careu.

Pentru FCSB urmează meciul cu UTA Arad, programat lunea viitoare, de la ora 20:00.