Primul meci din etapa a 4-a a Ligii 1 a adus cel mai rapid gol al sezonului și o eroare de arbitraj uriașă

Sepsi și Voluntari s-au intâlnit, marți seara, în primul meci din cadrul etapei cu numărul 4 a play-out-ului Ligii 1.

1-2 a fost scorul întâlnirii de la Sfântu Gheorghe, după o partidă frumoasă si plină de evenimente.

Gazdele au deschis scorul prin Carnat, după o gafă a lui Cojocaru. Reușita a venit la doar 25 de secunde de la fluierul de start, ceea ce face ca golul marcat de mijlocașul lui Sepsi să fie cel mai rapid din acest sezon.

Peste numai 7 minute, Sepsi a marcat din nou, dar golul nu a fost validat după o eroare uriașă de arbitraj. Mingea trimisă de Fulop a depașit in totalitate linia porții, insă nici asistentul de pe acea parte, Vladimir Urzică, și nici centralul Horia Mladinovici n-au văzut!

După pauză, oaspeții au întors scorul în doar doua minute.

Mai întâi, Belu a egalat cu un șut la colțul lung, în minutul 68, pentru ca, peste doua minute, Căpățână să marcheze cu un șut de la 15 metri.

La ultima fază a meciului, gazdele au lovit bara transversală, la o lovitură de cap a lui Fulop.

În clasament, Sepsi ocupa locul 2, cu 20 de puncte, în timp ce ilfovenii au urcat pe locul 3, cu 18 puncte.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Ștefan - Vașvari, Fulop - Ștefănescu, Achahbar, Carnat - Safranko.
Antrenor: Leo Grozavu.

Voluntari: Cojocaru - Belu, Achim, Pașcanu, Kocic - Căpățînă, De Lucas, Gheorghe - Sanoh, Simonovski, Mățan.
Antrenor: Mihai Teja.

Arbitru: Horia Mladinovic.