Liga 1: Poli Iași întrerupe seria negativă

Poli Iași a câștigat partida disputată în deplasare la Chindia Târgoviște, scor 2-0, în play-out-ul Ligii 1.

Seria interminabilă de meciuri fără victorie în campionat a moldovenilor a fost întreruptă la Ploiești.

Primul gol al meciului a fost marcat de Luckassen în minutul 13, cu o lovitură de cap.

2-0 s-a făcut în minutul 90, când Chacana a plecat pe contraatac, a driblat portarul și a înscris.

În urma acestui rezultat, Poli Iași urcă pe locul 5 în play-out, cu 18 puncte, iar Chindia este ultima, cu 17 puncte.

Etapa următoare, Poli Iași primește vizita lui Hermannstadt, iar Chindia se deplasează la FC Voluntari.