Plecări de la FCSB: 4 jucători într-o singură zi

Plecări de la FCSB: 4 jucători într-o singură zi
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

FCSB a oficializat miercuri plecarea a patru fotbaliști din lot.

Baba Alhassan, David Kiki, Mamadou Thiam și Daniel Graovac sunt jucătorii pe care FCSB nu va mai conta în sezonul următor.

Dintre cei patru, doar David Kiki se mai afla sub contract cu formația roș-albastră, însă părțile au ajuns la un acord pentru încetarea colaborării, jucătorul primind o compensație financiară pentru reziliere.

Clubul le-a transmis un mesaj de mulțumire printr-o postare publicată pe pagina oficială de Facebook>

„FCSB anunță că jucătorii Baba Alhassan, David Kiki, Mamadou Thiam și Daniel Graovac nu vor continua în tricoul roș-albastru în sezonul 2026-2027. Clubul nostru le mulțumește pentru contribuție și le urează mult succes în carieră!”, a transmis FCSB.

De asemenea, Vlad Chiricheș a terminat și el contractul, iar Darius Olaru a fost vândut în Belgia.

Adaugă spotmedia ca sursă preferată în Google