Parma, cu românul Dennis Man titular, pierde un amical de lux cu Inter Milano (Video)

Inter, campioana Italiei, a dispus de AC Parma în deplasare cu scorul de 2-0, într-un meci amical în cantonamentul dinaintea noului sezon.

Jocul a avut loc la Parma pe Stadio Ennio Tardini, iar golurile oaspeților au venit ambele în partea secundă, prin Brozovici în minutul 59 și Vecino în minutul 69.

Românul Dennis Man a fost titular la Parma și a fost înlocuit în minutul 83 de Busi.

Mihăilă nu a fost în lotul cruciaților, în timp ce portarul Ionuț Radu a rămas pe bancă pe toată durata jocului la Inter.

Parma, acum formație de Serie B, a pierdut al treilea meci din pregătiri, după 0-3 cu Sassuolo și 0-1 cu Bochum.

De cealaltă parte, Inter a câștigat toate amicalele de până acum, având și un 3-2 cu Lugano, un 4-0 cu Pro Vercelli și un 6-0 cu Crotone.