Pactul dintre Becali și Rotaru în vederea meciurilor cu CFR Cluj: "Am convenție"

Pactul dintre Becali și Rotaru în vederea meciurilor cu CFR Cluj: "Am convenție"

Gigi Becali și Mihai Rotaru și-au promis că vor trata cu seriozitatea confruntările cu CFR Cluj, indiferent dacă FCSB și Universitatea Craiova vor mai avea șanse la titlu.

FCSB și Universitatea Craiova se vor întâlni în etapa următoare, iar oltenii vor ieși din lupta pentru titlu dacă nu câștigă. De asemenea, șansele „roș-albaștrilor” s-ar diminua dacă nu obțin cele trei puncte.

"Am convenție cu Rotaru să nu mai facem ce s-a întâmplat, o dată a făcut-o el, apoi am făcut-o eu, după am zis să nu mai facem niciodată asta. Să jucăm corect, să facem dreptate", a spus Becali într-o intervenție la Pro Arena.

ADVERTISING

"Plus că acolo e un Reghecampf, care e om corect și nu face niciodată așa ceva", a adăugat Becali.

Programul ultimelor trei etape din play-off-ul Ligii 1:

Etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB, FC Argeș - CFR Cluj și Farul Constanța - FC Voluntari.

Etapa 9: CFR Cluj - Universitatea Craiova, Farul Constanța - FC Arges și FC Voluntari - FCSB.

Etapa 10: FCSB - CFR Cluj, Universitatea Craiova - Farul Constanța și FC Argeș - FC Voluntari

Clasamentul în play-off-ul Ligii 1 cu trei etape înainte de final:

  1. CFR Cluj 51p
  2. FCSB 49p
  3. Universitatea Craiova 45p
  4. Volutnari 30p
  5. Farul 28p
  6. FC Argeș 27p
ADVERTISING
PROGRAM ȘI REZULTATE

FAZA GRUPELOR

14 iunie

15 iunie

16 iunie

17 iunie

18 iunie

19 iunie

  • Grupa B: Croația – Albania (Hamburg, 16:00)
  • Grupa A: Germania – Ungaria (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa A: Scoția – Elveția (Koln, 22:00)

20 iunie

  • Grupa C: Slovenia – Serbia (Munchen, 16:00)
  • Grupa C: Danemarca – Anglia (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa B: Spania – Italia (Gelsenkirchen, 22:00)

21 iunie

  • Grupa E: Slovacia – Ucraina (Düsseldorf, 16:00)
  • Grupa D: Polonia – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Olanda – Franța (Leipzig, 22:00)

22 iunie

  • Grupa F: Georgia – Cehia (Hamburg, 16:00)
  • Grupa F: Turcia – Portugalia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa E: Belgia – România (Koln, 22:00)

23 iunie

  • Grupa A: Elveția – Germania (Frankfurt, 22:00)
  • Grupa A: Scoția – Ungaria (Stuttgart, 22:00)

24 iunie

  • Grupa B: Croația – Italia (Leipzig, 22:00)
  • Grupa B: Albania – Spania (Düsseldorf, 22:00)

25 iunie

  • Grupa D: Țările de Jos – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Franța – Polonia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa C: Anglia – Slovenia (Koln, 22:00)
  • Grupa C: Danemarca – Serbia (Munchen, 22:00)

26 iunie

  • Grupa E: Slovacia – România (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa E: Ucraina – Belgia (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa F: Cehia – Turcia (Hamburg, 22:00)
  • Grupa F: Georgia – Portugalia (Gelsenkirchen, 22:00)

OPTIMI DE FINALĂ

29 iunie

  • Meci 38 2A – 2B (Berlin, 19:00)
  • Meci 37 1A – 2C (Dortmund, 22:00)

30 iunie

  • Meci 40 1C – 3D/E/F (Gelsenkirchen, 19:00)
  • Meci 39 1B – 3A/D/E/F (Koln, 22:00)

1 iulie

  • Meci 42 2D – 2E (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 41 1F – 3A/B/C (Frankfurt, 22:00)

2 iulie

  • Meci 43 1E – 3A/B/C/D (Munchen, 19:00)
  • Meci 44 1D – 2F (Leipzig, 22:00)

SFERTURI DE FINALĂ

5 iulie

  • Meci 45 Câștigătoare meci 39 – Câștigătoare meci 37 (Stuttgart, 19:00)
  • Meci 46 Câștigătoare meci 41 – Câștigătoare meci42 (Hamburg, 22:00)

6 iulie

  • Meci 48 Câștigătoare meci 40 – Câștigătoare meci 38 (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 47 Câștigătoare meci 43 – Câștigătoare meci 44 (Berlin, 22:00)

SEMIFINALE

9 iulie

  • Meci 49 Câștigătoare meci 45 – Câștigătoare meci 46 (Munchen, 22:00)

10 iulie

  • Meci 50 Câștigătoare meci 47 – Câștigătoare meci 48 (Dortmund, 22:00)

Zile de pauză pe 11, 12 și 13 iulie

FINALA EURO 2024

14 iulie

  • Câștigătoare meci 49 – Câștigătoare meci 50 (Berlin, 22:00)

În fiecare zi scriem pentru tine. Dacă te simți informat corect și ești mulțumit, dă-ne un like. 👇