Pablo Carreno Busta îl atacă pe Novak Djokovic după meciul disputat în sferturi la Roland Garros

Pablo Carreno Busta l-a pus la zid pe Novak Djokovic după meciul pe care cei doi l-au disputat în sferturile de finală de la Roland Garros.

Jucătorul iberic îl critică pe liderul clasamentului ATP pentru că solicită time out medical atunci când se află în dificultate.

Tenismenul în vârstă de 29 de ani este convins că este doar o strategie a lui Nole.

"Când partida se complică, solicită time out medical. Face asta de mulți ani. Știam deja. Știam ce va face la US Open, știam cum va proceda aici și cum va continua s-o facă", a tunat Pablo Carreno Busta la conferința de presă.

Novak Djokovic l-a învins în patru seturi pe Pablo Carreno Busta, în sferturile de finală de la Openul Franței.

4-6, 6-2, 6-3, 6-4 a fost scorul întâlnirii dintre cei doi, care a durat 3 ore și 11 minute.

În semifinalele de la Roland Garros, Novak Djokovic îl va întâlni pe grecul Stefanos Tsitsipas, care în sferturi a trecut de Andrey Rublev, cu 7-5, 6-2, 6-3.